fbpx
LEKCJE GRY NA SAKSOFONIE

 

Lekcje gry na saksofonie zarówno dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Oferujemy naukę gry na saksofonie na wszystkich poziomach zaawansowania. Mamy specjalne programy, które dopasowujemy do potrzeb naszych uczniów dla tych najmłodszych oraz starszych, którzy chcą się nauczyć zupełnie od podstaw bądź wrócić do instrumentu, na którym grali w dzieciństwie czy mieli dłuższą przerwę

 Saksofon  kojarzy się z jazzem , jednak posiada o wiele większe możliwości. Duże znaczenie w grze na saksofonie ma dobrze dobrany ustnik ze stroikiem. Dzięki temu będzie można wydobyć właściwy dźwięk z instrumentu.

Saksofon to magiczny instrument, błyszczący, pełen siły –  uwodzi i oczarowuje IMG_20200424_145900głębią dźwięku. Posiada potężne możliwości brzmienia i wprowadza wyjątkowy nastrój. 

Najbardziej popularną odmianą instrumentu jest saksofon altowy i to z jego pomocą postawisz pierwsze muzyczne kroki jeśli zdecydujesz się grać na saksofonie.

Program przygotowywany jest indywidualnie według gustu i preferencji ucznia, składa się z 

  • utworów klasycznych
  • jazzu, blues, rock’n’roll
  • przebojów popularnych zespołów 
  • tematów z oper, baletów czy musicali
  • muzyki filmowej
  • pop 

Nasz sposób nauki czytania nut gwarantuje łatwości i szybkość nauki czytania nut. W programie zajęć utwory solowe, a także duety – utwory z towarzyszeniem drugiego saksofonu lub fortepianu, a także nauka improwizacji. Dodatkowo lekcje są wzbogacone o ciekawostki z historii muzyki. 

Dzięki muzyce można oderwać się od codzienności, przenieść się w inny świat oraz spełnić swoje marzenia

Zajęcia w Musicflow prowadzone są w komfortowych warunkach. Nauczyciele z pasją i radością przekazują wiedzę. Mamy dużo utworów do grania w duecie z nauczycielem, wiec nie są to żmudne ćwiczenia techniczne, lecz wspólne tworzenie muzyki. Bez ocen i egzaminów.