fbpx

MARTA KRUK  

wokalistka, autorka tekstów i wierszy, instruktorka wokalna, założycielka Szkoły Artystycznej i Agencji Muzycznej Musicflow. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu w Łomży, skąd pochodzi oraz wokalistykę jazzową na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Zwyciężczyni Rock Star Festiwal Katowice 2015 z grupą Dobre wiadomości. Finalistka konkursu na interpretację piosenek Kaliny Jędrusik – festiwal Pejzaż bez Ciebie 2017. Miała przyjemność wystąpić ze znanymi wokalistami między innymi Grażyną Łobaszewską, Kayah, Kubą Badachem. Ma na swoim koncie singiel ”Rozsypane Kadry”, do którego nakręciła klip i miała okazję wystąpić w TV Polsat oraz TVP 1 w programie ”Świat się kręci” , autorską płytę EP  pt.” My śni My” z zespołem Dobre wiadomości, płytę akustycznego duetu AnyTime pt. ”Cherish dreams”. Utwory rozbrzmiewały w rozgłośniach radiowych Polskiego Radio Białystok, Radio Nadzieja, Radio Gdańsk, Radio Bedford, Radio Akadera.

Swoją drogę na scenę rozpoczęła już jako nastolatka  koncertując w towarzystwie zawodowych muzyków, wykonując światowe i polskie standardy muzyki rozrywkowej, piosenki z filmów, musicali, muzykę pop i rock. Po licznych przeprowadzkach osiedliła się na stałe w Gdańsku, jak zawsze marzyła i tutaj skupiła się na zbudowaniu zawodowej ekipy muzyków, u boku których miałam szanse rozwinąć swoje umiejętności i wdrożyć w życie projekty muzyczne. Przez kilka lat współpracy ze znakomitymi muzykami wykonała setki koncertów, występów, zyskując rzeszę zadowolonych odbiorców. Stworzyła małą organizację muzyczną Musicflow. Obecnie zarządza agencją muzyczną i szkołą artystyczną Musicflow, koncertuje oraz pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi. www.martakruk.pl 

LESZEK KRUK 

Wokalista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalista i współzałożyciel zespołu Dobre wiadomości. Uczestniczył w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez tak wybitnych pedagogów wokalnych, jak: Fedora Barbieri, Rolando Panerai, Renata Scotto, Katia Ricciarelli, Salvatore Fisichella. Jest odtwórcą głównej roli w musicalu „The Witness”. Ma na koncie liczne koncerty kameralne w Polsce i za granicą. Występował z orkiestrą Musica Viva, pod batutą Nicolasa Hrudnika w Bremen (w Niemczech), z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Olsztyńskiej pod batutą Janusza Przybylskiego w III Koncercie Europejskim „Opera na Estradzie”. Zadebiutował na deskach Opery Bałtyckiej rolą Alcindora w Cyganerii. Jest odtwórcą głównej roli w operetce „Księżniczka Czardasza”, w produkcji Gdańskiej Niezależnej Inicjatywy Artystycznej Off&Bach. Ma na swoim koncie płytę EP, oraz singiel ”Rozsypane Kadry ”, do którego nakręcił klip z zespołem Dobre wiadomości. Współpracuje z Polskim Radio Białystok, Radio Nadzieja, Radio Gdańsk, Polskie Radio Bedford,

Radio Akadera, Telewizją TV Polsat, TVP 1, między innymi w Programie ”Świat się kręci” . W swojej karierze artystycznej był wokalistą różnych zespołów rozrywkowych, i brał udział w programach muzycznych dla TVP i TVN. Obecnie koncertuje na scenach estradowych. Współpracował z takimi muzykami jak: Maciek Miecznikowski, Tomasz Sowiński, Wojtek Staroniewicz, Cezary Paciorek, Magda Tull, Marcin Nowakowski. Obecnie przebywa w Trójmieście, na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, koncertuje, oraz pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi.

MARIUSZ WALA

Muzyk Estradowy – pianista, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny, trener muzyczny. Autor tematów, założyciel i lider Piano 21 oraz autor piosenek Dobre wiadomosci. Członek zespołu Kancelarya, Nieznani Sprawcy, Dobre wiadomości. Instruktor gry na instrumencie – profil rozrywkowy. Muzyk instrumentalista w Zespole Estradowym M.W. “FLOTYLLA”. Pełnił rolę kierownika muzycznego przygotowując spektakle edukacyjne dla młodzieży oraz widowiska estradowe. Instruktor dziecięcego zespołu wokalnego w klubie Marynarki Wojennej w Gdyni. Instruktor i akompaniator w MIEJSKIM DOMU KULTURY NA STOGACH – m.in. opracowanie muzyczne spektaklu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Aranżer w Integracyjnym Klubie Muzycznym “WINDA”- aranżacje i przygotowanie koncertów dla dzieci i młodzieży np. cykl “Dzieci dzieciom” w tym jubileusz twórczości Jana “Dudusia” Matuszkiewicza, Seweryna Krajewskiego, zespołu Skaldowie z udziałem m. in. Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza i Tomasza Sowińskiego. Brał udział w festiwalach, m.in. Zielona Góra, Kołobrzeg, Piknik Country Mrągowo, Jazz Warmia Mazury. Koncertował z udziałem gwiazd polskiej estrady, m.in.: Reni Jusis, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Tomek Makowiecki, Maryla Rodowicz, Zayazd, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Jarosław Kukulski. Współpracował z Polskim Radiem, Program I “Studio Rytm”, Program III, Radio Gdańsk, Radio Plus, Radio Eska Nord, Telewizja Polska Program II i TV Polsat

GRZEGORZ ALEKSANDER SYCZ

Perkusista, kompozytor, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku 4 lat. Pierwszy profesjonalny koncert zagrał mając zaledwie 10 lat. Jako czternastolatek wziął udział w międzynarodowym festiwalu Solo Duo Trio w Krakowie.Jako lider grupy wystąpił wtedy przed Tomaszem Stańko. Uczęszczał do Konserwatorium Franza Zichlera w Wiedniu oraz do Konserwatorium Franza Schuberta w Wurzburgu (Niemcy), jest też absolwentem FolkwangHochschule Essen. Miał zaszczyt uczyć się od takich artystów jak: JOJO Majer, Gin Jackson, Scip Duddley, Spere Karas, Thomas Alkier. Spotykał się na scenie z takimi muzykami jak: Marcus Miller, F. Hautzinger,Ch.Bajer, T. Hufschmid, A. Tomas Bangus, J. Sparks, P. Salentin, P.Strunzi, E.Richard, J. Bell, P. Herborn,A. Knapmaier, G.Razzani, J. Muniak, Z. Namysłowski, A.Cudzich, J. Śmietana, P. i K. Ścierańscy, L.Żądło,K.Wait, L. Szczerba, P. Wojtasik, M.Sikała, M.Grzywacz, P.Lemańczyk, J. Mackiewicz, L. Dranicki, Z.Wagehaupt,K.Herdzin,  D. Herbasz, D.Bukowski, W. Groborz, A. Dębski, J. Stankiewicz, J. Witko, R.Kubiszyn,T. Kudyk, M.Ślusarczyk, A. Kowalewski, M. Adamczak, T. Grzegorski, M. Michalak, J. Michalik, K. Puma Piasecki,W. Staroniewicz, P. Dyakowski, A. Jurek, A. Żuchowski, A. Kawończyk, P. Królik, P.Żaczek, T. Leśniak, Ł. Targosz,A. Went, K. Krawczuk, B.Mietniowski, R. Styła, P/ Mąciwoda-Jastrzębski, M. Janicki, R. Jakubiec, A.Marchewka,A.Jakubiec, C. Paciorek, J. Chruściński, K.Bodzoń, W. Leczkowski, N.Pajek, D.Bieńczycki… i wielu innych…Obecnie współpracuje z Marcinem Bożkiem (LAMIARENO), Januszem Wawrzynowiczem (TKM), P.Dyakowskim, Krystyną Stańko, Małgorzatą Szmudą (Jazz Dla Dzieci), Dobre wiadomości. Artysta doskonale odnajduje się w stylistyce muzykijazzowej, bluesowej, rockowej, funkowej, a najchętniej uczestniczy w tzw. projektach fusion jazzowych. Grzegorz Sycz ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu nauki gry na perkusji, zarówno indywidualnych jak i w grupach.

LUCJAN SIERPOWICZ

Trębacz , naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 14 lat. W 1987 r. ukończył Studia. Od 1985 pracuje w orkiestrach symfonicznych (filharmonia Bałtycka; Orkiestra Opery Bałtyckiej; od 2000 r. w Ork. Symf. „Sinfonia Baltica” w Słupsku. W latach 1990-2001 grał w różnych zespołach na turystycznych statkach pasażerskich. Z zespolem „Leszcze” związany od 2000 roku. Obecnie współpracuje także z zespołem Dobre wiadomości. Ma na swoim koncie wydane płyty z  takim wykonawcami jak: Andrzej Dąbrowski; Krzysztof Krawczyk; Larry Ugwu; Gaba Kulka; oraz zespołami Leszcze; No Limits, Farba.

SZYMON DAMIĘCKI

Gitarzysta, producent, aranżer. Od 2004 roku właściciel Studia Nagrań SILOE Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat, ucząc się gry na pianinie i gitarze. Od najmłodszych lat jego pasją jest muzyka, gra na instrumentach i nagrywanie. Organizował i dzielił się doświadczeniem na wielu warsztatach muzyczno artystycznych w Polsce, ucząc młodych pasjonatów muzyki. Współpracował na warsztatach współorganizowanych przez Estrada i Studio Krzysztof Maszota. Zaangażowany w rozwój młodych artystów w programach muzyczno-edukacyjnych, pomagając produkować pierwsze płyty, single i dema. Nagrał cykl koncertów DVD i realizował zespoły muzyków takich jak – Dominik Wania (fortepian), KrystynaStańko (wokal), Cezary Konrad (perkusja), Ilona Damięcka (wokal, fortepian), Anthimos Apostolis (wokal, gitara), Johanna Silanpa (wokal), Tyler Hornby (perkusja), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Maciej Sikała (saksofon), Maciej Fortuna (trąbka), Dawid Fortuna (perkusja),Krzysztof Gradziuk (perkusja), i wielu innych, międzynarodowych i polskich muzyków. Jako realizator nagłaśniał koncerty i wydarzenia wielu artystów jak Przemek Dyakowski, Adam Czerwioski, Leszek Możdżer, Dominik Bukowski i wielu innych. Jako Stage Manager dostał nagrodę za Imprezę Kulturalną Roku 2009 w Iławie. Jako muzyk współpracował z wieloma artystami i zespołami nagrywając : Pullover – w 2011 promocja teledysku Love Undone w TVP i Teleexpresie. Zagrał również wiele koncertów jako gitarzysta i współpracował z Ilona Damięcka,Jakub Kornacki August Brown – 8 minut, Sebastian Urban, Grace Gospel Choir, Conquetors, Holyguns (wygrany festiwal Dawid Fm 2010), Dobre wiadomości i wielu innych.